Wizyta Hiszpanów w Polsce

WIZYTA HISZPANÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS 2014-2016

W dniach 16.03.2016 – 19.03.2016 gościliśmy w naszej Szkole delegację uczniów i nauczycieli z Hiszpanii w ramach  programu Erasmus+ 2014-2016. Dziewięciu uczniów szkoły Colegio Sagrado Corazon Fundacion Educativa Francisco Colli z miasta Valladolid w Hiszpanii, zagościło w domach polskich rodzin. Przez pięć dni hiszpańscy uczniowie poznawali Warszawę, polską kulturę, tradycje i zwyczaje.

Pierwszego dnia powitaliśmy gości gorąco specjalnie na tę okazję przygotowaną przez uczniów naszej szkoły częścią artystyczną. Po zwiedzaniu naszego gimnazjum pojechaliśmy na `Treasure Hunt` na ul. Nowy Świat. Następnie Krakowskim Przedmieściem przeszliśmy na Rynek Starego Miasta. Drugi dzień pobytu gości przeznaczyliśmy na zwiedzanie Zamku Królewskiego, archiwum PAN oraz wizytę w Centrum Naukowym Kopernik. W czwartek spotkaliśmy się z panem burmistrzem dzielnicy Białołęka, odwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich i Stadion Narodowy. W piątek wszyscy uczniowie pracowali na platformie wikispaces i twinspaces, umieszczając swoje komentarze i fotograficzne wspomnienia z wycieczek po Warszawie. Mieli też okazję zwiedzić stadion FCB Escola Varsovia i rozegrać krótki mecz piłki nożnej.

Przed wyjazdem Hiszpanie przygotowywali tradycyjne, polskie potrawy.

Nasi Hiszpańscy przyjaciele wyjechali w sobotę 19 marca 2016 r. pełni wrażeń i nowych doświadczeń, którymi z pewnością podzielą się z kolegami w swojej szkole w Valladolid.

The visit of Spanish students and teachers in Poland

The exchange of Spanish members of Erasmus plus 2014-2016

Gimnazjum 164 in Warsaw was visited by a group of nine students and two teachers from     Collegio Sagrado Corazon Fundacion Educativa Francisco Colli in Valladolid, Spain. The students were accomodated at polish houses with familiar families. During five days, they were sightseeing the whole city, also they knew polish tradition, culture and customs.

On the first day, we greeted our guests warmly with a special attraction. It was a musical , performed by students of our school. After the cultural event, Spanish students left for `Treasure Hunt` on streets of Warsaw. We went to the Old Town to admire historical buildings and monuments. The second day we started from The Royal Castle,then went to PAN archive and Copernicus Science Centre. On the next day we had a meeting with the mayor of Białołęka district; we visited The Museum of Polish Jews and The National Stadium. On Friday,  all students had the chance to play football  on the famous stadium of FCB Escola Varsovia, in the afternoon they worked on wikispaces and twinspaces, uploading the comments, photos and memories from the trips around Warsaw.

Opiekunowie programu: Magdalena Grzywacz i Anna Ryciak