Wizyta w Hiszpanii

W dniach 25.04.2015 – 30.04.2015 uczniowie naszej szkoły Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. „Polskich Olimpijczyków” w Warszawie wyjechali do Valladolid w Hiszpanii na wymianę w ramach współpracy w projekcie Erasmus+. Uczniowie mieszkali z rodzinami hiszpańskimi. Codziennie wraz z kolegami z Hiszpanii wykonywali zaplanowane zadania takie jak: treasure hunt, ankiety, quizy, logo, słownik w pięciu językach oraz prezentację z opinią o pobycie. Wszystkie te zadania zostały opublikowane na stronach internetowych Eurowiki, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z kolegami z Holandii również zaangażowanymi w projekcie.
„Our Eurowiki – Opening Windows Opening Minds”.

Valladolid jest pięknym miastem położonym w regionie Castilla i Leon. Zwiedzaliśmy wiele historycznych miejsc: katedrę, uniwersytet, pomniki i muzea. Byliśmy w Segovii, malowniczym miasteczku pełnym historycznych atrakcji dla turystów. Rodziny hiszpańskie i nauczyciele ze szkoły `Colegio Sagrado Corazon Fundacion Educativa Francisco Coll` przyjeli nas bardzo ciepło i gościnnie.

English:

Students and teachers from our school in Warsaw, Poland came to Valladolid on 25.04.2015 for five days. We cooperated with Spanish in a project Erasmus + and we were taking part in an exchange programme. We visited school and met teachers and students who are involved in our project. Every day Polish and Spanish students worked together. They did a survey and a contest about background, tradition and culture of foreign country. Then they uploaded the obtained information to our web page Eurowiki to share experience with other students from Holland. Valladolid is a picturesque city in Castilla and Leon region. It is very clean place with many attractions for tourists. Historical buildings-churches and monuments are amazing! Last day we went to Segovia, it is georgous, picturesque town, full of historical places. Well, I hope our visit will be useful and help us understand Spanish customs tradition and culture.

Spanish:

Estuvimos en España el mes pasado. Estuvimos cinco dias en Valladolid. A mi me qusta mucho esta ciudad porque es limpia y muy bonita. Alli hay muchos monumentos, parques museos y lugares históricos, por ejemplo iglesias. La qente es muy simpatica y aleqre. Visitamos la escuela”La Anuniciata”. Cada dia los alumnos trabajaban con los españoles y conocian la cultura, historia y tradiciones de España. Ellos naveqaban por la Red y colocaban a Eurowiki trabajos y proyectos que habian hecho alli. Espero que nuestra visita sea util y nos ayude entender las tradiciones y la cultura de España.